Create an account

Propunere - Concursuri

In ultima perioada activitatea de pe server a inceput sa scada iar ca sa aducem cat mai multi jucatori ma gandeam sa fie mai multe joculete pe forum:
- Concurs: Cine face cele mai multe killuri la rank fara death in termen de cateva zile;
- Concurs: Cine face primul 100 de killuri la rank;
- Tombola: O data pe zi sa intre un admin sau un fondator si sa spuna "Ma gandesc la un numar de la 1 pana la 100" iar cine ghiceste primeste un premiu.

Premiile pentru aceste joculete ar putea fi: Vip 7 zile ; coins pe forum ; avatar / banner / semnatura ; cs1.6 pe steam ; cheite cu jocuri pe steam.
Iar pentru top15 ma gandeam sa fie putin mai atractive premiile: 
- Locul 1: 10 euro sau vip 30 de zile la alegere;
- Locul 2: Vip 15 zile;
- Locul 3: Vip 7 zile. 

Pentru premii pot ajuta si eu.
            [Image: lefter-sign.gif]

Pro cred ca este o idee foarte interesanta si competitiva pentru a tine playerii cat mai mult on, pentru a castiga premiile
[Image: fQgIYqi.jpeg]

Edite. P.S. PRO.. este o ideie buna merita incercat Grinning-face

Pro ......

Pro..
[Image: sigangel.jpg]

pro pt idee... contra pentru concursurile specificate.
Pentru playerii noi este dificil sa faca kill-uri mai ales cand toti joaca cu vip acum. Trebuie niste concursuri pe baza de activitate... ca un fel de dailyreward. Sa le dai premium pt cateva zile de proba sa vada cum e. La fel pentru orele jucate niste premii... Chestii pe care un player care intra pt. prima data pe server sa le poata face cu un minim de efort si usor usor se invata cu modul de joc... Scopul concursurilor este sa populeze si sa sporeasca activitatea pe server... Daca pui concurs de kill-uri tot cei vechi vor castiga... 
Strict parerea mea... m-am pus in locul unui jucator nou si cam asa gandesc eu. ♥

(04-02-2024, 04:22 PM)rEADY ? Wrote: pro pt idee... contra pentru concursurile specificate.
Pentru playerii noi este dificil sa faca kill-uri mai ales cand toti joaca cu vip acum. Trebuie niste concursuri pe baza de activitate... ca un fel de dailyreward. Sa le dai premium pt cateva zile de proba sa vada cum e. La fel pentru orele jucate niste premii... Chestii pe care un player care intra pt. prima data pe server sa le poata face cu un minim de efort si usor usor se invata cu modul de joc... Scopul concursurilor este sa populeze si sa sporeasca activitatea pe server... Daca pui concurs de kill-uri tot cei vechi vor castiga... 
Strict parerea mea... m-am pus in locul unui jucator nou si cam asa gandesc eu. ♥

Inteleg punctul de vedere pe care vrei sa il abordezi dar tin sa te contrazic intr-o oarecare masura. VIP-ul este disponibil pentru toata lumea, orice jucator il poate avea. Killuri se pot face si fara VIP, Cipralex a ajuns top1 fara si sunt 100% sigur ca si alte persoane au ajuns in top fara privilegiile VIP-ului. Premiile pe baza orelor jucate nu sunt rentabile pentru ca foarte multi jucatori fac orele stand AFK. E clar ca tot un jucator mai vechi va lua premiile respective, de accea am propus tombola, un joc simplu prin care oricine, indiferent de modul de joc si asa mai departe, poate castiga. Daca s-ar oferi VIP noilor jucatori nu ar fi corect fata de ceilalti , dar VIP-ul gratuit pentru toata lumea nu cred ca este o idee buna.
            [Image: lefter-sign.gif]

(04-02-2024, 07:59 PM)! Lefter Wrote:
(04-02-2024, 04:22 PM)rEADY ? Wrote: pro pt idee... contra pentru concursurile specificate.

Inteleg punctul de vedere pe care vrei sa il abordezi dar tin sa te contrazic intr-o oarecare masura. VIP-ul este disponibil pentru toata lumea, orice jucator il poate avea. Killuri se pot face si fara VIP, Cipralex a ajuns top1 fara si sunt 100% sigur ca si alte persoane au ajuns in top fara privilegiile VIP-ului. Premiile pe baza orelor jucate nu sunt rentabile pentru ca foarte multi jucatori fac orele stand AFK. E clar ca tot un jucator mai vechi va lua premiile respective, de accea am propus tombola, un joc simplu prin care oricine, indiferent de modul de joc si asa mai departe, poate castiga. Daca s-ar oferi VIP noilor jucatori nu ar fi corect fata de ceilalti , dar VIP-ul gratuit pentru toata lumea nu cred ca este o idee buna.

Si eu inteleg ce spui ... dar ca sa ne intelegem nu sa fie vip permanent.. doar o perioada scurta de timp de proba... Cat despre vip ca e disponibil pt toata lumea da, asa este, dar nu toata lumea cumpara Laughing) abia se gasesc jucatori sa intre asa pe server.. dar nu vipul e important aici ci concursurile pentru activitate.. Mai asteptam si alte pareri .. te pup ♥

Pro.. Dar vin si cu o mica propunere in care vip ul sa poate fii castigat pentru 1 ora 2 (De stat pe server) Printr un challenge .. Exemplu: Omoara 100 smoker.. Ca lumea sa poata testa vip ul deoarece multi nu au idee la ce ii ajuta.. (Pot ajuta si eu la premii poate facem ceva mai mare sau cu mai multe locuri Beaming-face-with-smiling-eyes )
By DukuScotianu  :flexed-bicep:

Vorbim in privat.
[Image: avatar_2.jpg?dateline=1712794830]

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Theme edited with by © spincs for ZmBio Community
stats